fbpx

Kaip atskirti kokybišką 3D turą

by | Bir 5, 2020 | Straipsniai

KOKS VIRTUALUS 3D TURAS YRA KOKYBIŠKAS

Technologijoms vis sparčiau  skverbiantis į mūsų kasdienį gyvenimą tikrąją jų naudą ir reikšmę supratome šiais 2020 metais, kuomet karantinas įpareigojo sulėtinti gyvenimo tempą ir paieškoti naujų alternatyvų dalykams, kuriuos daugelis vadinom tiesiog „rutina“. Darbas ir laisvalaikis iki šiol nematytu mąstu persikėlė į internetą, tad ir Lietuvoje žmonės buvo priversti pastebėti ir pradėti naudotis jiems visiškai naujas, nors pasaulyje jau plačiai paplitusias, technologijas. Viena tokių – Matterport technologija, kurios dėka bet kokia patalpa ar erdvė nesunkiai perkeliama į internetą. Ši technologija atvėrė dar nematytas galimybes, kuomet jūs, patogiai įsitaisę savo namuose su kavos ar arbatos puodeliu, galite virtualiai pasivaikščioti ir apžiūrėti kavines, restoranus, viešbučius, muziejus (jie buvo ypač populiarūs karantino metu) ar nekilnojamą turtą (sutrumpintai „NT“). Pastaroji sritis ypač įgavo pagreitį „prisijaukinant“ šią technologiją. Dalis brokerių ir NT agentūrų pradėjo naudodi šią technologiją norėdami savo parduodamą ar nuomojamą NT pristatyti klientams jiems patogiu būdu. Deja, daugeliu atveju, ypač nekokybiškai. Tad apžvelkime kuo ypatinga Matterport technologija ir kuo pasižymi (ar tiksliau nepasižymi) kokybiškas 3D turas.

AR VISI VIRTUALŪS TURAI YRA 3D TURAI?

Siekiant atsakyti į šį klausimą reikia suprasti kaip kuriamas virtualus turas.
Virtualus turas – tai kelios, tam tikra programine įranga sujungtos, 360° panoraminės nuotraukos.  Šios nuotraukos gaunamos sujungiant keliolika paprastų nuotraukų į vieną panoraminę – vėlgi, pasinaudojant papildoma programine įranga – arba rinkoje esančiomis 360° kameromis, kurios tai daro automatiniu būdu. Kad ir kokį būdą pasirinksite, toks virtualus turas niekada netaps 3D turu. Virtualus turas jums nesuteiks galimybės išmatuoti erdves pagal reaulų mąstelį, taip pat nepanaudosite tolimesniam darbui tokiose programose kaip Revit ar Autocad, nes visa informacija bus gauta iš 2D nuotraukų (taip, yra fotogrametrijos būdas iš 2D nuotraukų gauti 3D objektą, bet toks būdas naudojamas visai kitais tikslais). Pažangios virtualių turų kūrimo platformos labai stengiasi priartėti prie 3D įspūdžio ir įvairiais būdais imituoja judėjimą erdvėje. Bet imitacija ir lieka tik imitacija.

Tuo tarpu Matterport sukurta technologija ir kamera sukuria tikrą 3D vaizdą. Kadangi proceso metu kamera ne tik fotografuoja bet ir infraraudonųjų spindulių pagalba skanuoja aplinką ir joje esančius daiktus. Kiekvienu apsisukimu kamera užfiksuoja beveik 4 milijonus taškų ir apdoroja ne tik nuotraukas bet ir erdvinius duomenis. Taip sukuriamas tikras patalpos 3D modelis su realiomis tekstūromis. Užfiksuotą erdvę galima apžiūrėti ir kaip 3D modelį ir virtualiai joje pasivaikščioti. Taip pat importuoti į 3D modeliavimo programas.

Tad šiai dienai (2020 m. birželis) vienintelis virtualus 3D turas yra tas, kuris sukurtas Matterport technologijos pagalba. Deja, bet dalis virtualių turų paslaugos teikėjų bei kai kurie portalai  sąmoningai ar dėl žinių trūkumo klaidina visuomenę paprastus virtualius turus vadindami 3D turais.

KAIP ATSIRINKTI KOKYBIŠKO VIRTUALAUS 3D TURO PASLAUGOS TEIKĖJĄ

2019 metais Matterport kompanija prie jau esamų Pro2 kamerų į savo ekosistemą priėmė keletą 360° kamerų (Richo Tetha V ir Z1, Insta360 OneX), o nuo šių metų ir Apple iPhone bei iPad serijos įrenginius. Su visais šiais įrenginiais įmanoma sukurti tikrą virtualų 3D turą. Tad pastebimams akivaizdus šios paslaugos teikėjų pagausėjimas, kadangi su mažomis investicijomis galima sukurti įspūdingą produktą. Bet ar tikrai su šiais įrenginiais sukurti virtualūs 3D turai bus kokybiški? Ir kaip atskirti profesionalų bei kokybiškos paslaugos teikėją? Pabandysiu atsakyti pavyzdžiais, kurie yra paimti iš realių, Lietuvoje darytų ir viešai prieinamų 3D turų. Liūdniausia tai, kad šie pavyzdžiai iš parduodamų/nuomojamų objektų.

Bendras 3D turo vaizdas

Turbūt kiekvienam aišku, kad nuotraukoje esantis vaizdas su kokybe neturi nieko bendro. Šis 3D turas darytas su viena iš 360° kamerų, kurios atspindį veidrodyje galima rasti vaikštant po turą (apie kamerą ir veidrodžius dar pakalbėsim atskirai). Apmaudu, kad šio 3D turo autorius yra NT agentūra, kuri tampa puikiu pavyzdžiu, jog nevisada rezultatas, pasiektas pigiausiomis priemonėmis yra geras rezultatas. Reziumuojant –  labai svarbu išsiaiškinti su kokia kamera jums bus daromas 3D turas. Jeigu tai 360° kamera – greičiausiai gausite šiame pavyzdyje aptartą rezultatą.

Apžvalgos taškai ir jų kiekis

Viena iš nerašytų taisyklių kokybiškam 3D turui sukurti – esant objekte daryti kuo daugiau apžvalgos taškų. Tokiu būdu gausis puikus 99% tikslumo patalpų 3D modelis. Bet tai nereiškia kad juos visus reikia palikti galutiniame variante. Ypač jeigu juos skiria tik keli cm. Ar tikrai norite pasižvalgyti nuo sofos ar stalo? Gali būti kad šio 3D turo autorius tiesiog patingėjo juos paslėpti.

Kameros atspindžiai veidrodžiuose

Būtina paminėti, kad 3D ture nėra galimybės kažko ištrinti ar kažką įklijuoti. Tad yra tokių vietų, kur kameros atspindys neišvengiamas. Pvz. ilgi koridoriai su veidrodinėmis sienomis yra tikras košmaras. Visais kitais atvejais kameros, kitos įrangos ar pačio operatoriaus atspindys veidrodyje yra neprofesionalumo ir aplaidumo požymis. Juk kiekvieną apžvalgos tašką galima peržiūrėti dar būnant objekte ir, prireikus, jį ištrinti bei padaryti iš naujo. Arba tiesiog paslėpti, kad jo nesimatytų galutiniame variante. Tokiu būdu, klientas, negalėdamas užeiti ant šio apžvalgos taško, nematys ir kameros veidrodyje.

Palikti erdviniai duomenys

Matterport Pro2 kamera duomenis fiksuoja apsisukdama aplink savo ašį. Nenuostabu, kad užfiksuoti erdvės duomenys nevisada mums tinka 100%, tad viską palikti taip kaip yra – neprofesionalumo pavyzdys. Visada galima apkarpyti ir apdibti 3D modelį, kuris atrodys kur kas geriau nei pirminis variantas. Žinoma, tai užima nemažai laiko, pastangų bei noro, tad kai kurie paslaugos teikėjai net nesivargina siekti geriausio rezultato.

„Skylėtas“ 3D modelis

Tokį 3D modelį gausime tuomet, kai paslaugos teikėjas patingės padaryti pakankamai apžvalgos taškų. Juodos dėmės yra tai, ko kamera neužfiksavo. Lengvai ištaisoma padarant papildomus apžvalgos taškus tose vietose. Žinoma, tai užima laiko, o kartais reikia papildomai atvykti į objektą. 

Išsirinkti 3D turo paslaugos teikėją nėra sudėtinga užduotis. Tereikia peržvelgti jau padarytus darbus ir paieškoti štai tokių „perliukų“. Būkite tikri – 1001pikselis komanda profesionaliai žiūri į kiekvieną užsakymą, bei kaskart siekia maksimaliai kokybiško varianto, užtikrindama jog išvengsite tokių staigmenų. 

SUSISIEKITE NEMOKAMAI KONSULTACIJAI

SPAUSK ŽEMIAU IR PRADĖK JAU ŠIANDIEN

KĄ SAKO MŪSŲ KLIENTAI

Dėkoju labai už operatyvumą, labai patiko 3D turas. Kai jį pažiūri – nuotraukos nublanksta, nes jis fantastiškas!

KRISTINA

ARCHITEKTĖ

Wow! Labai labai gerai! Esam labiau nei patenkinti!

VIOLETA

BUTO SAVININKĖ