fbpx

3D turai – nauda smalsuoliams, žinių šaltinis žingeidiems ir… amžinas skaitmeninis archyvas

by | Sau 2, 2022 | Straipsniai

3D turai vos prieš keletą metų atrodė visiška egzotika, tačiau ironiška – jiems išpopuliarėti padėjo visame pasaulyje prasidėjusi pandemija.

Dabar tokius turus užsisako ir didelės įmonės, ir nekilnojamo turto pardavėjai ar vystytojai, ir muziejai bei galerijos.

BŪDAS APSILANKYTI TEN,  KUR NEĮMANOMA

Pirmos pandemijos bangos metu kilo idėja padaryti įdomių Lietuvos vietų 3D turus – pažintinių takų, apžvalgos bokštų ir pan. Tokie turai itin išpopuliarėjo tarp žmonių, kurie norėjo keliauti ir pamatyti įvairias Lietuvos vietas, tačiau nežinojo ko tikėtis arba negalėjo keliauti, nes buvo ribojamas žmonių judėjimas. Tam puikiai pasitarnavo 3D turai – galima lengvai apžiūrėti ir sužinoti ko galima tikėtis apsilankius vienoje ar kitoje vietoje, atgaivinti prisiminimus arba aplankyti vietas, kurių fiziškai aplankyti tiesiog negali.

3D turus pradėjo vertinti ir muziejai bei galerijos. Jie ypač įgavo prasmę fiksuojant laikinas parodas ar ekspozicijas. Dabar, praėjus jau porai metų galima atsidaryti tokį 3D turą ir pamatyti tai, kas buvo praeityje, pamatyti tokias parodas, kurių jau nebeliko. Su nuotraukomis 3D turo nėra net ką lyginti – tai visai kitoks pojūtis. Be to, iš esmės tai yra amžina. Anksčiau muziejai savo laikinas ekspozicijas fiksuodavo fotografijomis, tačiau vis dažniau į pagalbą užfiksuoti įvairias parodas pasitelkiami 3D turai – tai kur kas vizualiau.

SKAITMENINIS ARCHYVAS

Ekspozicijos keičiasi, parodos nuolat kinta, tačiau 3D turuose jos išlieka, dėl to muziejai ir galerijos jau pradėjo tokius turus vertinti ne tik kaip būdą pasakoti apie save ar pristatyti save plačiajai visuomenei, bet ir kaip skaitmeninį archyvą, kuris yra pasiekiamas bet kam iš bet kurio pasaulio krašto. Pavyzdžiui, juk nenueisi į Velnių muziejų Lietuvoje, jeigu gyveni Australijoje. O štai pamatyti tokio muziejaus ekspoziciją 3D turo pagalba – visai lengva. Jiems nereikia darbo laiko. Be to, kai kurios galerijos ar muziejai tai mato ir kaip papildomą pajamų šaltinį, apmokestindami tokius 3D turus. Kiti nuėjo dar toliau – sukurdami tokių turų QR kodus juos talpina į straipsnius, žurnalus ar tiesiog reklamoje gatvėje. Be to, vis dažniau meno galerijos per 3D turus bando pardavinėti meno kūrinius.

Svarbiausia tokių 3D turų vertė yra išliekamoji – tai lyg skaitmeninis archyvas, kurio negali sugadinti jokios gamtos negandos ar pan. – visi turai yra laikomi duomenų „debesyje“ ir jeigu turų objektai gali kisti, keistis, tai jų 3D turai yra visada tokie patys.

Vis daugiau muziejų ir galerijų skaitmenizuoja savo archyvus, eksponatus, o daryti tai 3D turų pagalba yra kur kas informatyviau ir prasmingiau.

SUSISIEKITE NEMOKAMAI KONSULTACIJAI

SPAUSK ŽEMIAU IR PRADĖK JAU ŠIANDIEN

KĄ SAKO MŪSŲ KLIENTAI

Dėkoju labai už operatyvumą, labai patiko 3D turas. Kai jį pažiūri – nuotraukos nublanksta, nes jis fantastiškas!

KRISTINA

ARCHITEKTĖ

Wow! Labai labai gerai! Esam labiau nei patenkinti!

VIOLETA

BUTO SAVININKĖ